Systemy sygnalizacji włamania i napadu – w skrócie SSWiN

Mieszkając w domu jednorodzinnym czy prowadząc własny biznes, chcemy zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa nie tylko osobom tam przebywającym, ale i obiektowi. W takim przypadku sprawdzi się system sygnalizacji włamania i napadu, czyli SSWiN. Prowadzona przez nas firma to miejsce, w którym zajmujemy się projektowaniem oraz zlecaniem montażu takich zaawansowanych rozwiązań podwykonawcy.

Co to jest system sygnalizacji włamania i napadu?

SSWiN to zbiór urządzeń, które są zintegrowane i mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa poprzez monitorowanie oraz ostrzeganie domowników przed niebezpiecznymi czynnikami.

System sygnalizacji włamania i napadu najczęściej składa się z takich elementów, jak:
centrala alarmowa – czyli centrum dowodzenia, do którego docierają wszystkie sygnały alarmowe pochodzące z pozostałych części systemu,
czujniki ruchu – służą do wykrywania ewentualnych zagrożeń, poprzez rejestrowanie podejrzanych ruchów w obrębie pola widzenia lub wibracji,
klawiatura numeryczna – służy do zabezpieczenia i uruchamiania alarmu,
sygnalizator – urządzenie, które bezpośrednio ostrzega domowników przed zagrożeniem.

Sygnalizacja włamania i napadu może być wykonana z wykorzystaniem zarówno technologii przewodowych, jak i bezprzewodowych. Użytkownicy otrzymają dostęp do mobilnej kontroli, dzięki czemu mogą sterować i korzystać z funkcjonalności za pośrednictwem urządzeń mobilnych, takich jak tablet czy smartfon. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku domów prywatnych, jak i obiektów komercyjnych, chroniąc nieruchomość przed dewastacją lub kradzieżą.

Zalety posiadania systemy sygnalizacji włamania i napadu w obiekcie publicznym

Budynki publiczne muszą spełniać wymogi i normy określone prawnie. Zarządcy obiektów muszą zatem zapewnić bezpieczeństwo osobom w nim przebywającym. Systemy sygnalizacji włamania i napadu to szybka reakcja na potencjalne zagrożenia, a przede wszystkim zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Ponadto istnieje możliwość instalacji dodatkowych komponentów, które ostrzegą przed innymi zagrożeniami, takimi jak toksyczne i wybuchowe gazy czy zalanie wodą.

Zachęcamy do kontaktu w celu poznania szczegółów dotyczących systemów sygnalizacji włamania i napadu. Dowiedz się więcej i zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Zapraszamy!