Konwojowanie

Kiedy potrzebujesz przewieźć drogocenne przedmioty w bezpiecznych warunkach, nie musisz robić tego samodzielnie. Jest to wręcz niewskazane — może poskutkować kradzieżą, a nawet zagrożeniem zdrowia bądź życia. Jeśli nie chcesz się wystawiać na takie ryzyko, sięgnij po konwojowanie gotówki — to usługa organizowana przez specjalistyczne agencje, z której mogą skorzystać osoby prywatne i różne przedsiębiorstwa, w tym instytucje finansowe, handlowe i wiele innych.

Konwój to zabezpieczony transport, którego celem jest ochrona przewożonego mienia. Mogą to być nie tylko wartości pieniężne, ale też akcje, obligacje i inne papiery wartościowe.

Jak przebiega?

Taki transport wartości pieniężnych zachodzi w obecności zleceniodawcy oraz przeszkolonych osób — konwojentów, czyli funkcjonariuszy, którzy są wyposażeni w broń palną oraz krótkofalówki. Co więcej, ma on określony przebieg – pojazd z gotówką lub innym mieniem znajduje się zawsze w środku konwoju. Zabezpieczają go samochody znajdujące się dookoła, którymi kierują ochroniarze pracujący dla danej agencji i zapewniają płynny przebieg konwojowania.

Co dokładnie oferujemy?

Warto wiedzieć, że obecność co najmniej dwóch uzbrojonych funkcjonariuszy jest wymagana tylko w niektórych przypadkach organizacji konwoju. Jeśli zdecydujesz się na konwojowanie wartości pieniężnych do 0,2 jednostki obliczeniowej, nie potrzebujesz dodatkowej obstawy. To właśnie taki transport proponuje nasza agencja ochrony osób i mienia z Katowic.

Czym jest jednostka obliczeniowa? To 120-krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za ubiegły kwartał, które ogłaszane jest przez Główny Urząd Statystyczny. Jeśli wymagasz transportu wartości pieniężnych lub gotówki o większej jednostce, musisz skorzystać nie tylko z dodatkowej ochrony, ale też pojazdu typu C. Jest to zgodne z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 września 2010 roku, które reguluje kwestię konwojowania wartości pieniężnych. Agencja ochrony osób i mienia Hetman zorganizuje konwój bankowozem typu A.

Czym się on charakteryzuje?

Do jego ogólnych cech i wyposażenia należą między innymi:

– modułowy system alarmowego,
– rezerwowe zasilanie,
– czujniki ochrony wnętrza,
– system transmisji alarmu.

Ów system transmisji przekazuje informacje o położeniu i prędkości samochodu podczas konwojowania gotówki, o tym, czy silnik jest włączony, czy drzwi przedziału ładunkowego oraz osobowego są otwarte i jaki jest stan alarmowania systemu alarmowego.

Podczas transportu gotówki do 0,2 jednostki obliczeniowej, który organizuje nasza agencja ochrony osób i mienia, jest ona umieszczona w specjalnym, zabezpieczonym pojemniku znajdującym się w pojeździe znajdującym się w środku konwoju.

Usługa inkaso

Konwojowanie wartości pieniężnych przez agencję ochrony osób i mienia może zachodzić z dodatkową obstawą, ale nie musi. Tak samo jest z obecnością właściciela. Choć z zasady transport gotówki powinien za każdym razem odbywać się razem z nim, istnieją wyjątki od tej reguły — jest nim usługa inkaso. Najczęściej korzystają z niej placówki pocztowe, stacje paliw oraz oddziały banków. W celu jej realizacji osoby zlecające pakują określone przedmioty w zabezpieczone koperty oraz przekazują upoważnionym pracownikom, którzy tworzą konwój i zajmują się jej transportem w wyznaczone miejsce.

Jest to prostsza forma konwojowania, która często jednak dotyczy wartości pieniężnych o jednostce obliczeniowej większej niż 0,2.

Dlaczego warto zdecydować się na nasze usługi?

Konwój z agencją ochrony osób i mienia to gwarancja bezpieczeństwa. Jeśli sięgniesz po nasze usługi, nie będziesz musiał martwić się tym, czy uda Ci się bezkolizyjnie przenieść duże ilości gotówki lub papiery wartościowe. Skutecznie zabezpieczysz się przed przestępcami skłonnymi okraść Cię z dóbr lub nadwyrężyć Twoje zdrowie podczas konwojowania.

Co więcej, odpowiednio zabezpieczony transport gotówki lub innych cennych rzeczy to duża oszczędność czasu dla naszych zleceniobiorców. W naszej agencji doświadczenie w planowaniu trasy konwoju oraz organizowania go w taki sposób, żeby Twoje wartości pieniężne i inne mienie były bezpieczne, dlatego zachodzi to bardzo sprawnie – ty sam nie musisz tego robić!