Cechy dobrej firmy ochroniarskiej

Z naszych usług od lat korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne, którym zależy na opiece doświadczonych i odpowiedzialnych specjalistów. Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb ludzkich i nie powinno dziwić, że agencje ochrony są tak powszechne w naszym społeczeństwie. Pracownicy firm ochroniarskich zajmują się czuwaniem nad bezpieczeństwem zbiorowym podczas różnych wydarzeń (koncerty, mecze, festyny), konwojami pieniędzy a przede wszystkich ochroną ludzi i mienia – tak prywatnego, jak i firmowego.

Planując zawiązać umowę z agencją ochroniarską, powinniśmy upewnić się, że jest to firma sprawdzona i rzetelna. W końcu nie chcemy oddawać kwestii bezpieczeństwa osobom, które nie znają standardów tej pracy i jej wymogów. Tylko na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Uprawnienia

Agencja ochrony musi posiadać odpowiednią koncesję, zwłaszcza jeśli do jej zadań należy np. konwój pieniędzy czy bezpieczeństwo zbiorowe. Jedynym wyjątkiem są firmy, które zajmują się jedynie zabezpieczeniem technicznym, jednak jest to dość wąski obszar działania.

Wykwalifikowani ochroniarze po odpowiednim szkoleniu mogą nie tylko współpracować z ludźmi oraz dużymi sumami pieniędzy (np. podczas konwojów), ale nawet posiadać broń.

Doświadczenie

Jak w każdej branży, jest to niezwykle ważny element. Ale w momencie, gdy w grę wchodzi nieraz zdrowie i życie ochranianych osób, jest ono niezbędne. Oczywiście firma ochroniarska może szkolić nowych pracowników, ale dla klienta istotne jest, aby być otoczonym opieką także przez osoby, które potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji i wiele już widziały.

Predyspozycje pracowników

Chociaż doświadczenie ochroniarzy jest bardzo ważnym aspektem, liczą się także ich indywidualne umiejętności: dobra kondycja fizyczna, szybkie podejmowanie decyzji a także radzenie sobie w sytuacjach stresowych i kryzysowych.

Ubezpieczenie

Konieczność ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest odgórnie nakładane na agencje ochroniarskie. Pozwala to pracownikom podejmować trudne decyzje w trakcie interwencji, bez obaw, że będą zmuszeni płacić z własnej kieszeni za ewentualne straty.

Szukasz doświadczonych graczy na rynku? Ochrona Hetman w Katowicach spełnia te wszystkie wymagania i proponuje czuwanie nad mieniem, imprezami masowymi czy konwojami pieniędzy. Jesteśmy specjalistami w swoim fachu!